Aktualności

WARZELNIA w DOMOTECE - Zapraszamy na podróż do świata loftów - 25/03/2023

W najbliższą sobotę - 25 marca, zapraszamy na podróż do świata loftów w Domotece w Warszawie. Będziecie mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów na temat: historii, projektowania oraz nowego spojrzenia na lofty, na przykładzie m.in. naszej WARZELNI w BOHEMA - Strefa Praga. Zobaczycie również autorską wystawę przepięknych zdjęć i wizualizacji, poświęconych loftom. 

Podczas spotkania przeniesiemy się do źródeł pierwszych loftowych wnętrz, które powstały na świecie. Profesor Jan Sikora z Sikora Wnętrza opowie, m.in. o tym jak sztuka, architektura i kultura stworzyły ten niezwykły styl. Całość uzupełni wystawa autorskich wnętrz loftowych na podstawie, których pokaże jak styl ten wchodzi w dialog ze współczesnymi polskimi przestrzeniami industrialnymi.

Z naszego ramienia wystąpi Marek Starzyński - Dyrektor Sprzedaży w OKAM Capital. Marek „oprowadzi” Was po zakamarkach dawnej fabryki Pollena-Uroda (obecnej BOHEMY - Strefa Praga), a także opowie o założeniach architekta i inwestora podczas procesu projektowania 120-letniego budynku WARZELNI, w którym zostanie zrealizowanych 67 loftów.  

Dziękujemy Archidesk.pl i Domotece za zaproszenie do udziału w wydarzeniu. Serdecznie zachęcamy Was do uczestnictwa!

 • Kiedy? Sobota, 25 marca | godz. 14:00 - 16:00
 • Gdzie? Domoteka, ul. Malborska 41, Warszawa

Formularz zapisów na wydarzenie oraz pełny program dnia: https://domoteka.pl/domodesign

BOHEMA - WARZELNIA W PEŁNEJ ODSŁONIE - MAMY FINALNĄ WIZJĘ

Przy wsparciu pracowni architektonicznej KALLAN, stworzyliśmy finalną wizję rewitalizacji WARZELNI w inwestycji BOHEMA - Strefa Praga przy ul. Szwedzkiej na Pradze Północ. Obiekt, łączący historię z nowoczesnością, zlokalizowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Komina, czyli centralnego punktu na mapie BOHEMY. Obecnie realizowane są działania związane z rozpoczęciem prac budowlanych.

- Ostateczny wygląd zrewitalizowanej WARZELNI jest czymś, co chcieliśmy osiągnąć, mając na uwadze przywiązanie do najmniejszego szczegółu tego niezwykłego miejsca. Będzie to perełka w sercu BOHEMY, ale pokusiłbym się o stwierdzenie, że także pewnego rodzaju architektoniczny klejnot XXI w. na mapie Warszawy. Przyznam, że już nie możemy doczekać się efektów końcowych, czyli gotowych, wyjątkowych i nowoczesnych loftów w tych historycznych zabudowaniach - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

 W zrewitalizowanym, ponad 120-letnim, budynku powstanie 67, wyjątkowych na skalę Warszawy, loftów. Część z nich charakteryzować będzie ponadprzeciętna wysokość, osiągająca prawie 3,5 metra. Apartamenty wyposażone zostaną w wysokie okna ze szprosami, a także fornirowane portale i drzwi wejściowe. Do każdego loftu przynależeć będzie: balkon, loggia, taras, ogródek zewnętrzny, ogród zimowy czy antresola. Zaopatrzone zostaną także, w wysokiej jakości, videodomofon i system inteligentnego zarządzania. Mieszkania na parterze, od strony ogródków zostaną dodatkowo zabezpieczone zewnętrznymi automatycznymi roletami. Unikatowość samej elewacji budynku stanowić będzie cegła i wykorzystanie kortenu - materiału nawiązującego wyglądem do miedzianej stali. Połączenie tych materiałów o odmiennych fakturach stworzy oryginalny i ciekawy efekt.

 We wnętrzu WARZELNI znajdzie się zielony dziedziniec z odpowiednio dobraną roślinnością, zaś na wejściu do budynku i dziedzińca eleganckie reprezentacyjne lobby. Od strony ul. Szwedzkiej do dyspozycji mieszkańców znajdą się lokale handlowo-usługowe. Zaplanowaliśmy również miejsca parkingowe.

- Projekt WARZELNI jest ponadczasowym doświadczeniem projektowym, które pozwoliło nam na stworzenie unikalnej przestrzeni mieszkalnej i tchnięcie nowego ducha do budynków poprzemysłowych. Przymierzając się do tego zadania braliśmy pod uwagę Genius Loci tej magicznej przestrzeni. Pozwoliło nam to na ukształtowanie postindustrialnej tkanki w sposób zgodny z wymaganiami konserwatorskimi jak i wymaganiami stawianymi współczesnym wielkomiejskim apartamentom. Zarówno użyte materiały jak i zaaplikowany język architektury podkreślają majestatyczne poprzemysłowe przestrzenie nie starając się z nimi rywalizować - dodaje Rafał Langowski, Architekt, KALLAN Architekci.

Z uwagi na wyjątkowość przestrzeni, inwestycja wzbudza ogromne zainteresowanie - sprzedanych zostało już ok. 30 % loftów. Rozpoczęcie prac rewitalizacyjno-budowlanych przewidziane jest na II kwartał 2023 r., zaś ich zakończenie i oddanie WARZELNI do użytkowania planowane jest na II kwartał 2025 r.

NOWE ŻYCIE KOMINA - NOWE TCHNIENIE PO REWITALIZACJI

Nasz zabytkowy komin - serce BOHEMY - Strefa Praga, zyskał nowe życie! Tak prezentuje  się po rewitalizacji.

Przypominamy, że jest on największą przedwojenną budowlą prawobrzeżnej części Warszawy, a jego wysokość wynosi aż 69,9 m. Komin idealnie komponuje się z całością naszego projektu przy ul. Szwedzkiej w Warszawie.

Niewątpliwie, będzie on cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców BOHEMY i nie tylko, zaś rozległa powierzchnia wokół będzie tętnić życiem!

www.okam.pl

PIERWSZE ODBIORY MIESZKAŃ W ETAPIE C

Za nami pierwsze odbiory mieszkań w etapie C. Pierwsi mieszkańcy odebrali klucze do swojego M, a wraz z nimi powitalne zestawy upominkowe w czerwonych okamowych torbach i nie tylko! 

Jak mówi stare przysłowie: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Drodzy Mieszkańcy, niech Wam się dobrze żyje w BOHEMIE!

 

Serdecznie dziękujemy: Bref, E, Clin, Pur, Persil, Silan, Perwoll, Somat za zorganizowanie, naszym Mieszkańcom, pakietów, m.in. ze środkami czystości czy produktami do prania Na pewno się przydadzą! Podziękowania, za niespodzianki, ślemy również naszemu sąsiadowi z Pragi Północ - Galerii Wileńskiej, w imieniu której serdecznie witamy Mieszkańców!

Przypominamy, że, w tej chwili, przygotowujemy się do rozpoczęcia prac budowlanych w Warzelni. Trwają również prace budowlano-rewitalizacyjne w ramach etapów: D i E.

www.okam.pl

WARZELNIA
PRAWOMOCNE POZWOLENIE NA REWITALIZACJĘ WARZELNI W BOHEMIE

Otrzymaliśmy prawomocne pozwolenie na rewitalizację Warzelni w BOHEMIE - Strefa Praga! Oznacza to możliwość kontynuacji działań rewitalizacyjnych na pofabrycznych terenach warszawskiej Pragi Północ. W ramach etapu B naszej inwestycji, na działce o powierzchni ponad 3000 m2, powstanie prawie 70 loftów w oryginalnym ponad 120-letnim budynku. Zakończenie prac i oddanie Warzelni do użytkowania planowane jest na II kwartał 2025 r.

Lofty w zrewitalizowanej Warzelni będą charakteryzować się ponadprzeciętną wysokością, osiągającą nawet do 3,5 metra, co stanowi wyjątek na architektonicznej mapie Polski.

-  Nadajemy nowe życie poprzemysłowym obiektom, z poszanowaniem dla ich historii, uwzględniając przy tym aktualne trendy. Warzelnia i cała BOHEMA – Strefa Praga jest tego doskonałym przykładem, w którym zachowujemy oryginalną architekturę i ducha przeszłości. Cieszymy się, że będziemy mogli stworzyć apartamenty premium w tak starym budynku Warzelni, kryjącym w sobie piękną kartę historii. - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.  

Do loftów przynależeć będą antresole, loggie, tarasy, ogródki zewnętrzne i ogrody zimowe. Obiekt składać będzie się z jednego czterokondygnacyjnego budynku wraz z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem. Zaplanowaliśmy również miejsca parkingowe. Do dyspozycji mieszkańców będzie także 5 lokali usługowo-handlowych. Rozpoczęcie prac planowane jest na II kwartał 2023 r.

Teren wokół Komina - BOHEMA
REWITALIZUJEMY NA ZIELONO - ZAGOSPODAROWANIE TERENU WOKÓŁ KOMINA

Kontynuujemy rewitalizację pofabrycznych terenów na Pradze Północ, w ramach naszej inwestycji BOHEMA, uwzględniając przy tym aspekt środowiskowy! Trwają końcowe prace w etapie B, związane z renowacją obiektów wokół głównego placu: Glicerynownia, Kotłownia wraz z przestrzenią wokół komina. 

W otoczeniu historycznego, centralnego punktu, czyli komina, zostanie stworzony zielony obszar z: hamakami, leżakami oraz częścią rekreacyjną dla dzieci. Kształtowanie takich oaz jest naszą odpowiedzią na trend betonowania miast.

- OKAM kojarzony jest z ambitnymi projektami rewitalizacyjnymi. Nadajemy bowiem nowe życie poprzemysłowym obiektom, z poszanowaniem historii, ale i uwzględnieniem innowacji czy trendów oraz mając na uwadze aspekt ekologiczny. Polskie miasta postrzegane są, coraz częściej, jako nadmiernie zabetonowane. Dlatego tak istotne jest umiejętne przeprowadzenie rewitalizacji obszarów pofabrycznych przy jednoczesnym kształtowaniu nowych obszarów biologicznie czynnych. Na wszystkich naszych inwestycjach staramy się zatem tworzyć zielone przestrzenie, w których zaciszu mieszkańcy mogą odpocząć od zgiełku miasta. - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

 To oznacza, że BOHEMA będzie czymś więcej niż tylko miejscem do mieszkania. Ma stanowić połączenie przestrzeni mieszkalnej z komercyjną, z kominem zlokalizowanym w centralnym miejscu. Plac z Kominem to najważniejszy punkt w BOHEMIE. To plac, który ma tętnić życiem i tworzyć miejsce spotkań mieszkańców, ich gości, a także wszystkich warszawiaków i przyjezdnych a wszystko z przemyślaną architekturą zieleni w tle!

 Oddanie do użytkowania przestrzeni wokół Komina planowane jest na II kwartał 2023r. Z kolei w I kwartale 2023r. zostanie sfinalizowana renowacja otaczających go budynków historycznych, tj.: Glicerynowni, Kotłowni i nowego obiektu komercyjnego: Pawilonu.

VI Koncert Charytatywny
ZAPRASZAMY NA VI KONCERT CHARYTATYWNY „WIELCY ARTYŚCI MAŁYM PACJENTOM”

Wraz z Patrycją Piekutowską, Fundacją Virtuosa i Colliers , serdecznie zapraszamy na VI Koncert Charytatywny „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”. Koncert odbędzie się 23/11/22 o godz. 19:30 w Atrium budynku Senator, ul. Bielańska 12 w Warszawie.

Koncert poprowadzi inicjatorka całego wydarzenia, wspaniała skrzypaczka - Patrycja Piekutowska, którą będziecie mogli usłyszeć w tangu „Oblivion” Astora Piazzolli.

Gwiazdą koncertu będzie Szymon Komasa, baryton, wielka osobowość sceniczna, obecnie solista Opery Wiedeńskiej. Co ciekawe, Szymon zaśpiewa jeden utwór - „Na całych połaciach śnieg” - wraz z siostrą bliźniaczką - Mary Komasą, która przyjedzie na koncert specjalnie z Berlina.

Na scenie wystąpi wspaniała Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, dzięki której zabrzmią najbardziej znane arie barytowe.

Wieczór zakończy wisienka na torcie, czyli "Boléro" Maurice'a Ravela!

 Bilety - cegiełki w cenie 500 zł można rezerwować pod sdresem: prezesatfundacjavirtuosa [dot] org [dot] pl

 

Serdecznie zapraszamy do wsparcia szczytnego celu! Całkowity dochód z bieltów przeznaczony zostanie na kontynuację remontu Izby Przyjęć, którą odwiedza każdy pacjent Centrum Zdrowia Dziecka. 

29/04/2022 - ROZSTRZYGNIĘCIE GŁOSOWANIA NA NAZWY DLA NOWYCH BUDYNKÓW W ETAPIE C!

Z ostatnim dniem kwietnia 2022 zakończyliśmy głosowanie na nazwy dla nowych budynków w BOHEMIE. Podobnie jak w Etapie A, głosowanie odbyło się wśród przyszłych mieszkańców - w tym przypadku budynków: A, B1, C1, F (Etap C).

 

Przedstawiamy nazwy, które uzyskały największą liczbę głosów:

 • Budynek A  ARETUZA
 • Budynek B1  MERKUR
 • Budynek C1 → CERES
 • Budynek F → ELIDA

Budynki zostaną oznaczone nazwami w postaci tabliczek w widocznych miejscach na elewacjach budynków.

Motyw, na oznaczenie naszych nowych budynków, stanowiły nazwy produktów, które produkowane były w fabrykach, znajdujących się na terenie BOHEMY na przestrzeni ponad 120 lat!

Przypominamy, że budynki historyczne, które rewitalizujemy zachowają swoje oryginalne nazwy. Będą to, m.in.: Warzelnia, Glicerynownia, Kotłownia, Pudełkarnia, Budynek Elektryka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu!

Jedno jest pewne! Nazwy budynków BOHEMY będą przyciągały uwagę niejednego przechodnia w Warszawie!

 

 

Kontynuacja współpracy z UNIBEP POLSKA oraz FINETECH CONSTRUCTION w ramach generalnego wykonawstwa kolejnych etapów: D & E inwestycji BOHEMA – Strefa Praga

Zgodnie z umową podpisaną w dn. 22 marca 2022 roku z OKAM, firma UNIBEP Polska, jako Generalny Wykonawca, wybuduje nowe obiekty w etapie D i E, a także wykona rewitalizację historycznego budynku Zarządu Fabryki. Wszystkie będą posiadać na parterze część usługowo-handlową. Łącznie w nowych budynkach wybudowanych przez UNIBEP powstanie 181 mieszkań oraz podziemny kilkukondygnacyjny parking z 530 miejscami postojowymi. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w II kwartale bieżącego roku, a ich zakończenie w III kwartale 2024 roku. 

FineTech Construction kontynuuje również jako Generalny Wykonawca rozpoczętą pod koniec ubiegłego roku rewitalizację 5 budynków historycznych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Szwedzka, w ramach Etapu E – Budynek Produkcyjny, Magazyn Centralny, Pudełkarnia, Wieża i Budynek Elektryka. W historycznych budynkach zlokalizowanych najbliżej stacji metra powstanie 190 wyjątkowych na skalę stolicy loftów. Termin zakończenia prac przewidziany jest w IV kwartale 2023 roku. Będą to unikalne mieszkania z zachowaną warstwą historyczną, w budynkach 2-, 3- i 4-kondygnacyjnych. Część parterowa zostanie przeznaczona na lokale handlowe i usługowe, również z poszanowaniem zastanej architektury. Stawiając kolejne nowe budynki mieszkalne oraz rewitalizując budynki historyczne, z wyłączeniem Warzelni, OKAM sfinalizuje inwestycję BOHEMA - Strefa Praga od strony Metra Szwedzka.

Inwestycja BOHEMA – Strefa Praga nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nabywców. Ok. 600 mieszkań już trafiło w ręce przyszłych mieszkańców w ramach wcześniejszych Etapów A i C inwestycji.  W ramach Etapu A w 2021 r. oddano do użytku 303 mieszkania. Z kolei Etap C to blisko 280 lokali mieszkaniowych, które trafią do nabywców w drugiej połowie bieżącego roku.  

 BOHEMA - Strefa Praga – Ostatnie etapy D i E z prawomocnym pozwoleniem na budowę oraz z pozwoleniem zamiennym
BOHEMA - Strefa Praga – Ostatnie etapy D i E z prawomocnym pozwoleniem na budowę oraz z pozwoleniem zamiennym

Po dużym sukcesie poprzednich etapów inwestycji BOHEMA – Strefa Praga przyszedł czas na dalszą realizację projektu. Ostatnie etapy inwestycji: D i E otrzymały pozwolenie na budowę nowych budynków mieszkalno-handlowo-usługowych oraz biurowych, a także prawomocne pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznych budynków zlokalizowanych najbliżej stacji metra Szwedzka. Pozwolenia wydano dla działki o powierzchni 1,76 ha. W ramach tej części inwestycji zaplanowano wybudowanie 371 mieszkań oraz podziemnego parkingu z 530 miejscami postojowymi. W ramach etapów D i E powstaną cztery całkowicie nowe, budowane od podstaw budynki mieszkalne oraz biurowy, wszystkie z częścią parterową przeznaczoną na handel i usługi. Przeprowadzona zostanie również rewitalizacja budynku Zarządu Fabryki, który zostanie zintegrowany z nowoczesnym budynkiem – obiekt w większości posiadać będzie funkcję biurową. W etapie E również w wyniku rewitalizacji zabudowań historycznych: budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni oraz Budynku Elektryka, powstanie ok. 200 unikatowych na skalę stolicy loftów o wysokości do 3,6 m, a także przestrzeń komercyjna na poziomie parteru. Rozpoczęcie realizacji etapów D i E planowane jest jeszcze w bieżącym kwartale roku, a zakończenie w III kwartale 2024 roku.

300 tys. zł zwrotu za zakup mieszkania dla naszej klientki BOHEMA – Strefa Praga

Finał IV edycji konkursu Obido i RMF FM okazał się szczęśliwy dla naszej klientki BOHEMA - Strefa Praga. Znajomość kolorów brytyjskiej flagi dała Pani Ewelinie z Warszawy wygraną w postaci 300 tys. złotych zwrotu za zakup mieszkania. We współpracy z Obido, Pani Ewelina znalazła idealne miejsce dla siebie i męża na warszawskiej Pradze Północ w naszej inwestycji! Do BOHEMY – Strefy Praga przekonała ich świetna komunikacja oraz bliskość usług i rozrywki. Cieszymy się, że nasza firma mogła być częścią tego sukcesu. Podziękowania dla Obido i RMF FM za kreatywną inicjatywę oraz serdeczne gratulacje dla Pani Eweliny!  

28/10/2021 – OKAM KONTYNUUJE REWITALIZACJĘ W BOHEMA – STREFA PRAGA

Generalnym Wykonawcą, który przeprowadzi rewitalizację budynków historycznych zlokalizowanych najbliżej stacji metra Szwedzka (etap F) w inwestycji: BOHEMA – Strefa Praga, zostanie FineTech Construction. Firma wykona rewitalizację 5 budynków historycznych po byłej m.in. fabryce kosmetyków, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, przy zbiegu ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej. FineTech Construction odpowiada na BOHEMIE również za prace rewitalizacyjne budynków historycznych w centralnej części BOHEMY wokół komina (etap B – Glicerynownia, Kotłownia, Komin i teren wokół komina).

W ramach kontraktu zleconego przez OKAM, Generalny Wykonawca odpowiadać będzie za rewitalizację 5 budynków, noszących nazwy po mieszczącej się tu kiedyś fabryce kosmetyków, w tym tzw. Budynku Produkcyjnego, Pudełkarnii, Magazynu Centralnego, Wieży oraz Budynku Elektryka, znanego również jako Rogatka, o łącznej powierzchni wynoszącej około 11 tys. mkw.

W ramach prac powstać ma blisko 200 loftów, umiejscowionych w budynkach 2 i 4-kondygnacyjnych z lokalami handlowo-usługowymi na parterze a także z przebiciem/bezpośrednim przejściem przez Budynek Produkcyjny do serca BOHEMY (plac z kominem). 

- Współpraca między OKAM Capital a FineTech Construction trwa już od ponad 3 lat, tym bardziej cieszy nas zaufanie, którym po raz kolejny obdarzył nas inwestor, zlecając wykonanie rewitalizacji kolejnego etapu inwestycji BOHEMA -  Strefa Praga. Etap F jest nie lada wyzwaniem dla generalnego wykonawcy, niemniej jednak doświadczenie wyniesione z poprzednich projektów, w tym dwóch realizowanych dla OKAM Capital, pozwala nam z sukcesem patrzeć na realizację tego projektu. W FineTech Construction dbamy o to, by kolejne pokolenia w dynamicznej rzeczywistości XXI wieku nie straciły poczucia swoich korzeni i wartości historycznej otaczających budynków - podobnie jest w przypadku BOHEMA – Strefa Praga, która po części dzięki nam oddaje warszawskiej społeczności zamkniętą w przestrzeni duszę starej Warszawy – podkreśla Włodzimierz Bogiel CEO FineTech Construction.

Prace budowlane FineTech Construction rozpoczną się w październiku 2021 r., a termin ich zakończenia przewidziany jest w IV kwartale 2023 r.

Na inwestycji BOHEMA - Strefa Praga, FineTech odpowiedzialny jest również za rewitalizację etapu B (poza Warzelnią), którego realizacja ma być zakończona w 2022 roku.

20/10/2021 - ETAP D, E i F BOHEMA ZMIENIA WŁAŚCICIELA NA AFI EUROPE. OKAM KONTYNUUJE CAŁOŚCIOWĄ REALIZACJĘ PROJEKTU ZGODNĄ Z PIERWOTNĄ WIZJĄ.

20 października br. doszło do zakupu etapu D, E i F wszystkich pozostałych etapów (poza A, B i C) inwestycji BOHEMA – Strefa Praga przez AFI Europe od OKAM Capital. Pomimo transakcji ta część inwestycji będzie także realizowana przez OKAM i współpracujących z nią podwykonawców. Charakter, funkcjonalność jak i architektura tego, wyjątkowego miejsca na mapie Warszawy zostaną zachowane zgodnie z początkową wizją i założeniami projektu.

- Wszystko to, co sobie założyliśmy, rozpoczynając nową historię tego ważnego do życia miejsca na warszawskiej Pradze zostanie utrzymane. BOHEMA – Strefa Praga będzie przez nas dalej prowadzona i sfinalizowana, przy zachowaniu zakładanego charakteru całego kompleksu i przeznaczania poszczególnych budynków, w tym uwzględniając rewitalizację historycznych budynków. Miejsce, którego wizję po konsultacjach z lokalnymi władzami czy konserwatorem zabytków najpierw przelaliśmy “na papier”, zgodnie z założeniami będzie mieć swój wyjątkowy, niepowtarzalny klimat i atmosferę, łączącą nowoczesność z historią. Na BOHEMIE po prostu warto będzie mieszkać, pracować i spędzać wolny czas ze znajomymi czy z rodziną – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Sprzedaż AFI Europe etapu D, E i F nie wpłynie na kształt i charakter kompleksu BOHEMA – Strefa Praga, która zgodnie z projektem po zakończeniu budowy będzie stanowić przestrzeń mieszkalną, handlową, biurową oraz rozrywkowo-kulturową - łącząc przeszłość i historyczne dziedzictwo z teraźniejszością i postępem, i tworząc nową jakość życia w tej części Pragi. “Serce” BOHEMY, czyli plac wokół komina, zostanie również zrealizowany zgodnie z założeniami projektowymi - znajdą się na nim restauracje i bary, część kulturowa czy strefa dla rodzin z dziećmi - będzie tam zatem przestrzeń na relaks, życie towarzyskie czy zabawę z dziećmi. Zakładana rewitalizacja wszystkich 13  historycznych budynków po byłej fabryce kosmetyków będzie nadal kontynuowana.

AFI Europe bardzo wysoko ocenia standard i jakość projektu BOHEMA. Doceniamy wkład i zaangażowanie Okam Capital w budowę miejsca, które na stałe zaistnieje na mapie Warszawy jako projekt lifestyle’owy. Wizja OKAM Capital doskonale wpisuje się w strategie miasta polegającą na kompleksowej rewitalizacji tej części miasta. Wkład miasta poparty realnymi inwestycjami w infrastrukturę – budowa linii metra jak i inwestycjami bezpośrednimi w rewitalizację budynków miejskich w tym rejonie Pragi jest najlepszym dowodem na to, że ten obszar Warszawy stanie się w niedalekiej przyszłości jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do życia w stolicy, a doskonale przemyślana wizja inwestycji BOHEMA – Strefa Praga wniesie element kulturalno – rozrywkowy oraz dostarczy unikatowe powierzchnie dla niezbędnych do życia usług, co pozwoli zintegrować lokalną społeczność, która z dumą będzie się utożsamiać z projektem BOHEMA – Strefa Praga. AFI Europe nie planuje wprowadzać zmian w dogłębnie przemyślany przez Okam Capital program inwestycjny dla tego projektu podkreśla Michał Stępień CEO AFI Europe Warszawa.

Cieszymy się, że wraz z Okam Capital możemy mieć wspólnie wkład w rewitalizację i rozwój rejonu Starej Pragi – dodaje Sebastian Kieć CEO AFI Europe.

28/06/2021 – NOWE BIURO BOHEMY JUŻ OTWARTE

Od dziś biuro sprzedaży BOHEMA – Strefa Praga działa pod nowym adresem, czyli przy ul. Szwedzkiej 30 / lok. U5, w nowo wybudowanym budynku mieszkalnym: H. Zapraszamy.

17/06/2021 - OKAM GOLA!

Już w najbliższą niedzielę (20/06/2021) o godz. 13:00 reprezentacja OKAMu przy wsparciu BOHEMY weźmie udział w turnieju piłkarskim na rzecz praskiego Stowarzyszenia "Serduszko dla dzieci".
To kolejne wydarzenie z cyklu Serduszko Cup organizowane przez Stowarzyszenie "Serduszko dla dzieci", z którym OKAM ma ogromną przyjemność współpracować a już niedługo bo 01/07/2021 Stowarzyszenie otworzy swój oddział dla dzieci na terenie BOHEMY.

Organizowany turniej piłkarski jest imprezą sportową dedykowaną w dużej mierze podopiecznym warszawskich placówek wsparcia dziennego - świetlic środowiskowych, klubów młodzieżowych itp.
Impreza ta jest już na stałe wpisana w kalendarz sportowych wydarzeń Warszawy. Turniej bowiem organizowany jest od 2015 roku.
Oprócz samych rozgrywek turniejowych będą również stoiska z jedzeniem (grill, napoje, owoce, słodkości itp.). W tym roku planowane są również dodatkowe konkursy sprawnościowe i sportowe by zorganizować atrakcje dla kibiców i oczekujących na swoją kolej graczy.
Jako wisienka na torcie każda impreza zakończona jest meczem pokazowym Urzędnicy - Organizacje Pozarządowe i Przyjaciele Serduszka.
W tym roku w meczu dorosłych zagra również trzecia drużyna przedstawicieli Rady Miasta Stołecznego Warszawa.
Również w tym roku w ramach atrakcji przewidziana jest zabawa Bumper Ball Warszawa oraz występ zespołów Pring Girls i Pring Girls Junior z Ogniska Bielany.
Tegoroczny Turniej odbędzie się 20 czerwca na Boisku DOSIR Kawęczyńska 44 w godzinach 9.00 - 13.20 - rozgrywki drużyn dziecięcych i młodzieżowych i ok 13.30 mecze pokazowe (15.00 rozdanie nagród).
Ponadto w tym roku Stowarzyszenie obchodzi dwudziestolecie swojego "oficjalnego" istnienia i z tej okazji - turniej promuje zbiórkę środków na rzecz Klubu Młodzieżowego, który zostanie otwarty w lipcu 2021 na terenie BOHEMY przy ul. Szwedzkiej 20.
Zachęcamy zatem wszystkich do wsparcia i wpłaty środków na to działanie poprzez serwis zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/hga6nd oraz w formie darowizn - wpłaty na konto - mBank 31 1140 2004 0000 3102 7749 6095 - darowizna na cele statutowe - oraz przekazać 1% ponieważ od wielu lat jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Oprócz środków finansowych Stowarzyszenie jest również otwarte na inne rozwiązania wspierające ich działania - darowizny rzeczowe, aukcje na rzecz, wolontariat.

OKAM gola!

Do zobaczenia.

31/05/2021 – NIEZWYKŁE WYDARZENIE NA RZECZ INSTYTUTU „POMNIK – CENTRUM ZDROWIA DZIECKA”

Już 7 czerwca OKAM wraz z CENTRAL HOUSE i BOHEMA weźmie udział w niezwykłym wydarzeniu będącym kontynuacją koncertów zapoczątkowanych przez Panią Patrycję Piekutowską na rzecz Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".
Gwiazdą trzeciego koncertu z cyklu jest najwybitniejszy na świecie kontratenor Jakub Józef Orliński, podbijający serca słuchaczy na kilku kontynentach, który swoim magicznym głosem, uskrzydlony młodością i wielką radością życia stworzy niepowtarzalną atmosferę.

Dzięki zgodzie wytwórni Erato/Warner Classic można jednorazowo obejrzeć streaming koncertu z każdego miejsca na świecie, a cały dochód przeznaczony będzie na ogromną i kompleksową modernizację Izby Przyjęć i Holu Rejestracji 30 poradni specjalistycznych Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.

Wystarczy wejść na tę stronę i kupić bilet za 50 zł: www.greatforlittle.com
100% dochodu zostanie przeznaczone na cel koncertu!

19/02/2021 – ŻŁOBEK Z MYŚLĄ O NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCACH BOHEMY I PRAGI

Już lada moment w BOHEMA – Strefa Praga (www.bohemapraga.pl) przy ul. Szwedzkiej 30 (w etapie I części mieszkaniowej) zostanie otwarty żłobek stworzony dla najmłodszych w myśl wartości propagowanych przez Jespera Juula i pedagogikę Montessori: KIDS FIRST. 

To już druga placówka marki, która po sukcesie pierwszego miejsca rozszerza swoją ofertę o warsztaty i seminaria tematyczne dla rodziców i młodzieży. Żłobek powstaje pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Family Lab, działającej w oparciu o wartość Jespera Juula a jej twórcą jest trenerka Family Lab czyli Katarzyna Szulc, która już dziś, zaprasza do współpracy.

Wierzy, że w obecnym czasie, jak nigdy, wsparcie rodzin to najważniejsze co możemy im dać. Po nurtach autorytarnego wychowania a następnie bezstresowego wychowania, gdzie żadne z nich się nie sprawdziło, czas na macierzyństwo oparte na relacjach, autentyczności i równej godności dorosłych i dzieci.

Okres rozwojowy człowieka pomiędzy 0-3 lata to najważniejszy czas w budowaniu fundamentów pod szacunek dla integralności człowieka, budowanie poczucia własnej wartości i przygotowanie do zawierania zdrowych i wartościowych relacji i na tym właśnie skupia swoją pracę. Będąc częścią BOHEMowej rodziny widzi jej ogromny potencjał dla szerzenia tej ideologii. Zamieszkuje ją wiele młodych rodzin z małymi dziećmi. Proponowane podejście będzie miało tu żyzny grunt. Wspólnie z BOHEMA - Strefa Praga marka KIDS FIRST planuje odmieniać oblicze Pragi dotykając fundamentów jakim jest: RODZINA.

Zapraszamy do kontaktu.

Wszelkie informacje o KIDS FIRST można uzyskać pod nr.:
+48 787 958 888, zapisyatkidsfirst [dot] edu [dot] pl

Kasia Szulc
Założycielka KIDS FIRST
https://www.facebook.com/KidsFirstPraga
http://warszawakidsfirst.dfirma.pl/

21/01/2021 – FINETECH REWITALIZUJE DLA OKAM „SERCE” BOHEMY

Umowa z firmą FineTech Construction na dalszą rewitalizację historycznej zabudowy BOHEMY została podpisana. To kontynuacja współpracy ponieważ od półtora roku trwają prace w części historycznej zlokalizowanej wokół komina oraz od strony ulicy Szwedzkiej.
Prace rewitalizacyjne obejmują Glicerynownię i Kotłownię a także przestrzeń przy kominie. Do IV kwartału 2021 odrestaurowanych zostanie ok. 3.500 m2 powierzchni usługowo-handlowo-biurowej oraz ok. 3.200 m2 zagospodarowania terenu wokół komina. Cała ta część przeznaczona będzie na usługi, handel, biura, aktywności społeczne i życie towarzyskie. Założeniem OKAM jest aby przestrzeń wokół komina dostępna była nie tylko dla mieszkańców BOHEMY ale również aby otwarta była dla wszystkich warszawiaków.

Historyczna część m.in. zakładów kosmetycznych Polleny przy ulicy Szwedzkiej zmienia swoje oblicze: z terenów poprzemysłowych przekształci się w tętniący życiem zespół usługowo-handlowo-biurowy z przestrzenią pod aktywności społeczno-kulturalne. Prace prowadzone są pod opieką Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. OKAM prowadząc renowację zabytkowych budynków zachowuje ich zewnętrzny, historyczny wygląd i charakter. – Dbamy o wiele drobiazgów, bo to one tworzą klimat. Również we wnętrzu zachowujemy i odnawiamy „stare” elementy. Dotyczy to między innymi ceglanych stropów kolebkowych czy drewnianej konstrukcji więźby dachowej. Dodatkowym elementem budującym postindustrialny charakter BOHEMY będą, do niedawna jeszcze pracujące na terenie kompleksu  kotły, które są świadkami przeróżnych dziejów tego miejsca.  Wykonane w 1935 r. w Stoczni Gdańskiej zostaną wpisane w BOHEMĘ jako elementy architektury. U nas będą ozdobą ważnego miejsca, m.in. przestrzeni wokół komina, która dla mnie jest sercem BOHEMY - mówi Arie Koren, CEO OKAM.

Rewitalizacja to zawsze złożony proces. Celem OKAMu jest przywrócenie zabytkowym i niestety w wielu miejscach zniszczonym budynkom ich dawnej świetności i przystosowanie ich do współczesnych funkcji i standardów. A to miejsce w centrum BOHEMY będzie placem spotkań, życia towarzyskiego z barami, restauracjami i usługami. OKAM chce zrewitalizować całą tę przestrzeń zgodnie z klimatem i historią tego miejsca, a także zgodnie z wytycznymi Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

W naszej codziennej pracy dbamy o to, aby kolejne pokolenia w dynamicznej rzeczywistości XXI wieku nie straciły poczucia swoich korzeni i wartości historycznej otaczających budynków. Dlatego BOHEMA – Strefa Praga znajduje szczególne miejsce wśród naszych realizacji. Kolejny etap inwestycji daje nam zatem możliwość przywrócenia lokalnej społeczności jej historycznej pamięci. Dzięki połączeniu wiedzy i pasji, ale również, doświadczeniu naszego profesjonalnego zespołu inżynierów wraz z OKAM tworzymy nie tylko nowe centrum warszawskiej Pragi, ale również oddajemy całej warszawskiej społeczności zamkniętą w BOHEMIE duszę starej Warszawy  – mówi prezes FineTech Construction Włodzimierz Bogiel.

Budynki historyczne wokół komina to nie tylko Glicerynownia i Kotłownia. Już dziś trwają prace projektowe nad budynkiem Warzelni, w którym docelowo OKAM planuje zrealizować ok. 60 mieszkań w klimacie loftów, które charakterem będą korespondowały z lokalami usługowo-handlowymi w stylu industrialnym, które znajdą się na parterze Warzelni. Będą one przystosowane do działalności typu kawiarnie, restauracje, bary czy małe usługi. Przestrzenie te będą posiadały  bezpośrednie wejścia od ulicy Szwedzkiej oraz będą dobrze skomunikowane z pozostałymi budynkami historycznymi wokół komina. Wysokość oraz kształt Warzelni pozostaną bez zmian. 

W odniesieniu do pierwotnych planów przeprojektowane zostanie jedynie jej wnętrze, które zmieni także swoje przeznaczenie na funkcję mieszkaniową. Budynek uzupełniony zostanie o unikatowy wewnętrzny dziedziniec. Decyzja o zmianie pierwotnie planowanej przestrzeni komercyjnej w Warzelni została podjęta w ślad za zmieniającą się sytuacją ekonomiczno-społeczną w ciągu ostatniego roku oraz zgodnie z obecnymi potrzebami i uwarunkowaniami rynku.

Wraz z rewitalizacją części historycznej równolegle powstaje II etap części mieszkaniowej, którego Generalnym Wykonawcą jest firma UNIBEP i którego prace rozpoczęły się w IV kw. 2020. 
Budynki historyczne wokół komina zostaną oddane w IV kw. 2021, a etap II części mieszkaniowej w IV kw. 2022.

30/11/2020 - ETAP II CZĘŚCI MIESZKANIOWEJ Z PRAWOMOCNYM POZWOLENIEM NA BUDOWĘ!

Prace budowlane związane z realizacją kolejnych budynków mieszkalnych wchodzących w skład etapu II części mieszkaniowej BOHEMY rozpoczęte. OKAM podpisał już umowę z Generalnym Wykonawcą firmą UNIBEP na wykonawstwo prac budowlanych. To kontynuacja współpracy ponieważ UNIBEP był również wykonawcą etapu I, zakończonego i oddanego do użytkowania w połowie 2020 roku.

Do 3 zrealizowanych budynków mieszkalnych (etap I) zlokalizowanych przy ul. Szwedzkiej 30 dołączą kolejne 4 budynki z 264 mieszkaniami. W sześcio- i siedmiokondygnacyjnych budynkach powstaną mieszkania o zróżnicowanym metrażu od 30 m2 do 110 m2.

Etap II projektu, podobnie jak etap I cieszy się ogromnym zainteresowaniem i okazał się dużym komercyjnym sukcesem. Obecnie na dzień rozpoczęcia prac budowlanych ponad 70% mieszkań zostało już sprzedanych w ramach przeprowadzonej przedsprzedaży. Dostępne są jeszcze metraże od 44 m2.

Termin zakończenia prac budowlanych etapu II zaplanowany jest na IV kwartał 2022.
Podobnie jak w etapie I, nowe budynki mieszkalne jak i biurowe wchodzące w skład wieloetapowego kompleksu otrzymają nazwy, które podkreślą związek tego miejsca z historią. Nazwy dla nowych budynków mieszkalnych będą uzupełnieniem oryginalnych nazw istniejących historycznych obiektów np.: Warzelnia, Kotłownia, Glicerynownia czy Pudełkarnia, których inwestor, firma OKAM zdecydował pozostawić i nie zmieniać.

24/08/2020 – OKAM WRAZ Z BOHEMĄ NA KONFERENCJI „FORUM RYNKU NIERUCHOMOŚCI” W SOPOCIE

Obiekty mieszanego przeznaczenia – dlaczego to takie trudne i nie dla każdego?
Inwestycje wielofunkcyjne wyrastają w dużych miastach jak grzyby po deszczu, choć jeszcze kilka lat temu uważano je za zbyt trudne i nieprzewidywalne biznesowo.
Ich renesans na pewno powodowany jest trudną sytuacją na rynku gruntów, ale czy tylko tym?
Działka z obiektami zabytkowymi, czyli jak połączyć ogień z wodą?
Jak odpowiednio dobrać miks funkcji, aby zachować równowagę?
Czy mixed-use to łakomy kąsek dla inwestorów?
Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas panelu dyskusyjnego w Hotelu Sheraton w Sopocie 24/08/2020.

13/07/2020 - BOHEMA – STREFA PRAGA Z PRAWOMOCNYM POZWOLENIEM NA UŻYTKOWANIE

Rozpoczynamy odbiory mieszkań: 303 mieszkania 3 budynkach (etap I części mieszkaniowej).
Oryginalny i niepowtarzalny charakter mieszkań został podkreślony nazewnictwem, które nawiązuje do historii tego miejsca. Przyszli mieszkańcy etapu I oraz warszawiacy biorący udział w sondzie zorganizowanej przez OKAM zdecydowali o tym, że trzy nowe zasiedlane budynki będą nazywały się:  POEMAT, CONSUL i PARYS. Wszystkie nazwy to marki produktów wytwarzanych w przeszłości na terenie fabryki znajdującej się przy ulicy Szwedzkiej: POEMAT i CONSUL to wody toaletowe, a PARYS to woda kolońska. Nazwy dla nowych budynków będą uzupełnieniem oryginalnych nazw istniejących historycznych obiektów np.: Warzelnia, Kotłownia, Glicerynownia czy Pudełkarnia, które OKAM zdecydował pozostawić i nie zmieniać.

Wszystkim przyszłym mieszkańcom życzymy samych pięknych chwil, satysfakcji oraz samorealizacji podczas urządzania tych wyjątkowych wnętrz. 
Dziękujemy również za wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

OKAM Capital

www.bohemapraga.pl

15/06/2020 - OKAM WYREMONTUJE I PRZEBUDUJE ULICĘ SZWEDZKĄ

Spółka zależna Grupy OKAM odpowiedzialna za realizację inwestycji Bohema – Strefa Praga, zakończyła trwające kilka miesięcy negocjacje z warszawskim Zarządem Dróg Miejskich w sprawie remontu i przebudowy ulicy Szwedzkiej.

Kompleksowy remont i przebudowa ulicy Szwedzkiej obejmie cały odcinek graniczący z terenem inwestycji BOHEMA. Łącznie przebudowie zostanie poddane ponad 550 m bieżących ulicy, która będzie obejmować: wymianę nawierzchni, przebudowę chodników, wymianę oświetlenia ulicznego oraz nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Szwedzkiej i Strzeleckiej (przy stacji metra Szwedzka). Ulica na tym odcinku zyska również nowe oznakowanie a także nową organizację ruchu. Przebudowa ulicy znacznie poprawi komfort korzystania z ulicy Szwedzkiej i zapewni przyszłym mieszkańcom bezpieczeństwo oraz bezproblemowy dojazd na teren inwestycji. 

Już lada moment pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do pierwszych 3 budynków mieszkalnych wchodzących w skład etapu I części mieszkaniowej BOHEMY – łącznie 303 mieszkania. OKAM przygotowuje się również do rozpoczęcia realizacji etapu II części mieszkaniowej, w skład którego wejdą 4 budynki, łącznie z 264 mieszkaniami. – Mamy nadzieję, że nasi przyszli mieszkańcy będą mogli komfortowo i bezpiecznie przemieszczać się ulicą Szwedzką. Jako deweloper dokładamy wszelkich starań, aby rozpoczęcie realizacji kolejnego etapu odbyło się jak najszybciej. Procedury urzędowe i uzyskiwanie wszystkich pozwoleń wymagają jednak sporo czasu ale zakończone właśnie po niemal roku negocjacje z Zarządem Dróg Miejskich to ogromny kamień milowy w kierunku rozpoczęcia budowy kolejnego etapu BOHEMY. – mówi Arie Koren CEO, OKAM Capital.

ZAKOŃCZENIE GŁOSOWANIA na nazwy dla pierwszych 3 nowych budynków mieszkalnych: G, K, H w BOHEMIE!

Nazwy, które zostały wybrane przez przyszłych mieszkańców to nazwy produktów a dokładnie wód toaletowych/kolońskich wytwarzanych w Pollena-Uroda:

- Bud. G - PARYS
- Bud. K - POEMAT
- Bud. H - CONSUL

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie. Dziękujemy za wszystkie komentarze, uwagi i sugestie.
Cieszymy się również, że sam pomysł z użyciem nazw produktów wytwarzanych w fabrykach znajdujących się w przeszłości na terenie BOHEMY dla nowych budynków mieszkalnych tak Państwu spodobał się.

06/02/2020 – BOHEMA NA 4 DESIGN DAYS W KATOWICACH

W dniu dzisiejszym OKAM wziął udział w kolejnej edycji 4 Design Days w Katowicach. BOHEMA posłużyła jako przykład zabudowy typu mixed-use w prezentacji na temat: „Wykorzystanie istniejących terenów postindustrialnych pod zabudowę typu mixed-use, w kontekście braku terenów inwestycyjnych”.

06/12/2019 – OKAM I BOHEMA NA KONFERENCJI PRASOWEJ: PRASKIE KOLĘDOWANIE

„Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Gdy śliczna panna” … te i inne kolędy zostały odtworzone na nowo przez dzieci z Pragi i zebrane w przepiękny album pod nazwą „Praskie kolędowanie” a wszystko w niezwykłej atmosferze praskiej architektury. Nie wydarzyłoby się to bez inicjatywy i patronatu Burmistrza i Urzędu Dzielnicy Praga-Północ, a także bez współpracy m.in. ze znakomitym muzykiem Andrzejem Krzywym z zespołu De Mono oraz niezwykłej śpiewaczki Sashy Strunin specjalizującej się ostatnio w jazzie. Dla OKAM i BOHEMY to radość, że mogliśmy również mieć w tym udział. 

26/11/2019 – BOHEMA PRZED KOMISJĄ REWIZYJNĄ URZĘDU PRAGA PÓŁNOC

BOHEMA cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Podczas zebrania komisji mieliśmy okazję przedstawić założenia dla BOHEMY, funkcji, tenant-mix, rozwiązania związane z parkowaniem i transportem, zagospodarowaniem przestrzeni pod zieleń a także plany marketingowe.
To nie koniec, kolejne spotkanie odbędzie się już 05/12/2019, podczas którego Komisja przedstawi plany na rewitalizację całych ulic na Pradze.

15/11/2019 – OKAM & BOHEMA WSPIERAJĄ URZĄD PRAGA PÓŁNOC: KOLĘDOWANIE CZAS ZACZĄĆ!

Był i śnieg i świąteczna atmosfera, a wszystko przy kolędzie, do której słowa napisał Burmistrz Pragi Północ, i w którą zaangażowane były również dzieci z Pragi a wszystko w scenerii praskiej architektury m.in. w okolicach Szwedzkiej, Strzeleckiej, Stalowej, etc.

26-27/10/2019 – NIE TAKI STRASZNY WEEKEND W BOHEMIE

Już w najbliższy weekend (26-27/10) biuro sprzedaży BOHEMY przeobrazi się w dyniowy pokój duchów. Straszyć w nim nie będzie ale na pewno pokażemy miejsce z duszą: w końcu historia nas zobowiązuje.
Przez dwa dni, od godziny 12:00 do 18:00 czekamy w biurze sprzedaży z pyszną zupą dyniową i ekspozycją dyniowych różności. Do dyspozycji będą również nasi eksperci, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych zakupem lub wynajmem lokalu w BOHEMIE .
Dodatkowo będzie można również obejrzeć performance „Straszna Parada”, który odbywać się będzie w tych samych godzinach przy stacji metra Szwedzka oraz w okolicach Galerii Wileńskiej. Na dorosłych będzie czekać garść informacji o projekcie z duszą, a dla małych
(i dużych) dzieci zgodnie z tradycją słodkie poczęstunki.

12-13/10/2019 – OKAM WRAZ Z CENTRAL HOUSE, BOHEMĄ & INSPIRE NA TARGACH MIESZKAŃ I DOMÓW

Szeroka oferta mieszkań została przygotowana dla klientów w ramach projektu CENTRAL HOUSE, BOHEMA oraz INSPIRE. A wszystko w strefie świeżego powietrza dzięki naszemu partnerowi PHILIPS i oczyszczaczowi powietrza, w które docelowo zostaną wyposażone wszystkie mieszkania w CENTRAL HOUSE i INSPIRE.

24/08-01/09/2019 – OKAM & BOHEMA WSPIERAJĄ FESTIWAL SINGERA

Konferencja prasowa w dn. 20/08/2019 już za nami a teraz koncerty, występy, wystawy, warsztaty i tak aż do 01/09/2019. 

Cieszymy się, że ponownie mamy tę przyjemność móc pomóc przy realizacji tak pięknego i utrzymanego w duchu kultury żydowskiej festiwalu.  

16-17/08/2019 - ZMIANA GODZIN PRACY BIURA SPRZEDAŻY
Szanowni Klienci

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2019 r. (piątek) biuro sprzedaży czynne będzie od godz. 10:00 do 17:00 a 17 sierpnia 2019 r. (sobota) od godz. 10:00 do 14:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

30/07/2019 – II ETAP CZĘŚCI MIESZKANIOWEJ BOHEMY JUŻ Z GENERALNYM WYKONAWCĄ

30 lipca 2019 OKAM podpisał umowę na wykonawstwo z Unibep S.A. Generalny Wykonawca będzie odpowiedzialny za realizację kolejnego etapu części mieszkaniowej.
W tym etapie powstaną 4 budynki mieszkalne z garażem podziemnym oraz częścią usługową. W budynkach o wysokości 6 kondygnacji nadziemnych znajdzie się łącznie 264 lokali mieszkalnych, 3 lokale usługowe oraz 284 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.
Zakończenie prac przewidziane jest na III kwartał 2021 r.
Unibep jest też Generalnym Wykonawcą pierwszego etapu części mieszkaniowej Bohemy.

27-28/07, 10-11/08 oraz 24-25/08/2019 – OKAM & BOHEMA ZAPRASZAJĄ NA LEMONIADĘ

Jeśli ktoś z Was nie ma planów na powyższe weekendy to spotkajmy się na Festiwalu Otwarta Ząbkowska.
Cytryny już mamy: https://we.tl/t-NqlohT7rcQ :) 
W każdy z trzech weekendów od 11:00 do 15:00 będziemy rozdawać lemoniadę.

Zapraszamy!

 

01/07/2019 - PRZENOSIMY BIURO SPRZEDAŻY

Już od dziś zapraszamy do nowego biura sprzedaży BOHEMY, które znajduje się również przy ul. Szwedzkiej 20 ale bliżej stacji metra Szwedzka. Wejście do biura z prawej strony budynku, w którym znajduje się ochrona budowy (przy głównym wjeździe na budowę od ul. Szwedzkiej).

Do zobaczenia.

25/06/2019 – BOHEMA (etap I) JUŻ Z WIECHĄ!

25 czerwca zawisła wiecha na jednym z trzech budynków realizowanych w ramach pierwszego etapu budowy części mieszkaniowej BOHEMY. - To nasz kolejny wspólny projekt z firmą Unibep. Nasze firmy znają się od lat i ufają sobie. Chciałbym wszystkim życzyć takich partnerów - powiedział Arie Koren, dyrektor zarządzający OKAM Capital, inwestor tej realizacji.

24/06/2019 – KOLEJNY ROK I KOLEJNY FESTIWAL OTWARTA ZĄBKOWSKA!

Konferencja prasowa już za nami a już od 29 czerwca do 1 września ulica Ząbkowska stanie się deptakiem, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, a przede wszystkim spotkań. Ulica będzie sceną dla różnorodnych działań społeczno-kulturalnych. W ramach festiwalu odbywają się spektakle, koncerty, liczne wydarzenia dla dzieci, a także akcje performatywne, happeningi i wydarzenia literackie. OKAM wraz z BOHEMĄ również tam będą. Do zobaczenia!

22/05/2019 – PROJEKT CZĘŚCI WSPÓLNYCH W BUDYNKACH MIESZKALNYCH ZAAKCEPTOWANY

Tak będą wyglądać części wspólne w pierwszych 3 nowych budynkach mieszkalnych w etapie I. Już dziś chciałoby się tam zamieszkać :-) 

 

Zmiana godzin pracy biura

Szanowni Klienci

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 maja 2019 r. biuro sprzedaży czynne będzie od godziny 10:00 do 14:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

16/05/2019 - Rewitalizacja historycznych budynków rozpoczęta!

Okam, inwestor Bohemy – Strefa Praga podpisał umowę na wykonawstwo z firmą FineTech Construction. Generalny wykonawca będzie odpowiedzialny za rewitalizację pierwszych budynków historycznych przy ul. Szwedzkiej 20.

Rewitalizacja obejmie ok. 6,5 tysiąca metrów kwadratowych zabytkowej powierzchni w budynkach Kotłowni, Glicerynowni oraz Warzelni. Powstanie w nich nowoczesna przestrzeń komercyjna. Prace będą obejmowały także rekonstrukcję komina oraz ok. 2 tys. metrów kwadratowych terenu wokół rewitalizowanych budynków i komina.

- Tworzymy nie budynki, ale klimat. Warto podkreślić, że w rewitalizowanych budynkach zostaną zachowane i poddane gruntownej renowacji wszystkie ściany zewnętrzne. Dbamy o szczegóły, takie jak okna, gzymsy i dachy ale zależy nam również aby zrewitalizowana przestrzeń została dostosowana do współczesnych funkcji. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie z decyzją konserwatora. – mówi Arie Koren, CEO Okam. 

Zgodnie z planem prace budowlane rozpoczną się na przełomie maja i czerwca 2019 roku, a termin zakończenia jest przewidywany ma 1 kwartał 2021 roku. 

Jesteśmy dumni, że spółka FineTech Construction stanowi istotną część tego interesującego przedsięwzięcia urbanistycznego, jakim jest Bohema - Strefa Praga – mówi Włodzimierz Bogiel, Prezes Zarządu FineTech Construction. - Mamy odpowiednie doświadczenie i wykwalifikowaną kadrę w zakresie rewitalizacji oraz renowacji obiektów i stref zabytkowych, co zapewnia sukces tego projektu.

 

PRACA BIURA SPRZEDAŻY 2 & 4 MAJA 2019
Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniach 2 i 4 maja 2019 biuro sprzedaży BOHEMA będzie nieczynne. 

Zapraszamy 6 maja 2019. 

 
12-15/03/2019 – MIPIM, CANNES

Największe Międzynarodowe Targi Nieruchomości: 26.000 odwiedzających, 3.350 wystawców ze 100 krajów w tym Miasto Warszawa oraz OKAM z Nową Polityką Jakości a także z projektami CENTRAL HOUSE i BOHEMA, a na zewnątrz ponad 15oC. Czy można chcieć więcej?

 

23-24/02/2019 – ETAP II BOHEMY NA TARGACH EXPO – ROZPOCZĘCIE PRZEDSPRZEDAŻY

23-24/02/2019 na Targach EXPO przy ul. Prądzyńskiego na Woli rozpoczęliśmy przedsprzedaż etapu II BOHEMY: 264 mieszkania w czterech budynkach.

 

PRACA BIURA SPRZEDAŻY 23-24/02/2019

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniach 23-24/02/2019 biuro sprzedaży BOHEMA będzie nieczynne. 

Zapraszamy na Targi Mieszkań i Domów hali EXPO przy ul. Prądzyńskiego na Woli. 

Znajdziecie nas Państwo na stoisku nr. D2. 

Praca biura sprzedaży w okresie świątecznym

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniach 24.12.2018 r. oraz 31.12.2018 r.  siedziba firmy OKAM oraz biuro sprzedaży BOHEMA będą nieczynne.

 

26/11/2018 – BOHEMA NA KULINARNEJ MAPIE WARSZAWY – MIEJSCE SPOTKAŃ

Chętnie byś coś zjadł i spędził czas w przyjemnym miejscu, ale nie wiesz co i gdzie? To już nie jest problem! „Kulinarna Mapa Warszawy – MIEJSCA SPOTKAŃ” w tym Cię wyręczy! Wyjątkowe miejsca i wyjątkowe jedzenie, a wszystko zebrane przez ekspertów Knight Frank w postaci mapy, która poprowadzi Cię w kulinarną przygodę! BOHEMA już pojawiła się na tej mapie jak jako COMING SOON!

https://indd.adobe.com/…/3ff63c89-42b0-46c7-b620-997b7763bd…

24/11/2018 – OKAM I BOHEMA WSPIERAJĄ PRASKĄ FERAJNĘ I WYCIECZKĘ PO PRADZE „DAWNY PRZEMYSŁ NOWEJ PRAGI”

Niewielki rejon Nowej Pragi dymił kiedyś kominami, a do dziś pełen jest pięknych, choć zwykle mocno zdewastowanych budynków z czerwonej cegły, które mieściły fabryki produkujące stal, amunicję, akordeony, odlewy metalowe, kasy pancerne, windy, wojskowe manierki, lampy, wyroby gumowe, kwas siarkowy, mydło, perfumy, a nawet prototypy broni.

24/11/2018 Praska Ferajna zorganizowała wycieczkę szlakiem dawnej przemysłowej chwały Nowej Pragi, nie omijając mniejszych zakładów, jak piekarnie czy obiekty miejskiej infrastruktury. Wycieczka zakończyła się w biurze BOHEMY – Strefa Praga, w którym oprócz oglądania przestrzeni dawnej Glicerynowic, makiety przyszłej BOHEMY uczestnicy wzięli udział w konkursie/zagadkach, za rozwiązanie których można było wygrać edukacyjną praską grę towarzysko-edukacyjną, której współautorem jest Praska Ferajna oraz OKAM i BOHEMA.

Strona gry: www.efundacja.org/panowie-i-panie-oto-pra380anie.html 

 

20/10/2018 – OKAM I BOHEMA WSPIERAJĄ WARSZTATY RODZINNE NA PRADZE

20/10/2018 w podziemiach Katedry Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej 3 odbyły się rodzinne warsztaty z wiedzy na temat Pragi i Prażan. Warsztaty zgromadziły ponad 120 osób, w tym ok 60 dzieci, również ze Stowarzyszenia Serduszko. 23/10 rozpoczęły się szkolenia dla 27 nauczycieli z praskich szkół i pracowników placówek kulturalnych.

01/10/2018 – DRUGIE ŻYCIE BUDYNKÓW – „CITY IN CITY”

Ten i inne tematy zostały poruszone podczas kolejnej edycji konferencji „Drugie Życie Budynków” w Elektrowni Powiśle 01/10/2018. To pierwsza w Polsce konferencja porównująca rynki rewitalizacji i modernizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Po raz pierwszy wzięliśmy w niej udział jako panelista.

OKAM i BOHEMA wspierają wystawę „Krem i czekolada”

"Krem i czekolada" - konferencja prasowa w Muzeum Warszawskiej Pragi rozpoczęła wystawę wokół wspomnień pracownic fabryk Wedla oraz Pollena-Uroda. Mieliśmy tę przyjemność porozmawiać z Paniami, które pracowały w fabryce znajdującej się w naszych budynkach przy ul. Szwedzkiej. Zapraszamy na wystawę od 29/09 do 29/10/2018, Muzeum Warszawskiej Pragi – Bazar Różyckiego, ul. Targowa 50/52.

Link do konferencji:
https://www.facebook.com/terazpoliz1/videos/2088029561229304/UzpfSTIyNzE3NzU4NDA0NzI0MzoxNzkyODU5MjA0MTQ1NzMy/

BOHEMA – Rozstrzygnięcie obu części konkursu „Historia, która trwa”
BOHEMA – Rozstrzygnięcie obu części konkursu „Historia, która trwa”

16 lipca nastąpiło wręczenie nagród w ramach konkursu z wiedzy o historii BOHEMY. Łącznie nagrodziliśmy 13 osób - 10 w I etapie oraz 3 w etapie II.

Jeśli ktoś ma ochotę jeszcze przeczytać jak kreatywni byli nasi zwycięzcy zapraszamy na nasz profil na FB.

 

Koncert na zakończenie Strefy Emocji LOTOS
BOHEMA & OKAM wspierają piłkę nożną … – Koncert na zakończenie Strefy Emocji LOTOS – 15/07

15 lipca odbył się finałowy koncert „Witka – Muzyk Ulicy”.

Piłka nożna może trochę nam nie idzie za to śpiewać i ściągać tłumy potrafimy jak nikt ;-)

Festiwal OTWARTA ZĄBKOWSKA – dystrybucja lemoniady – 07/07 – 02/09/2018

OTWARTA ZĄBKOWSKA organizowana jest od 2015 roku w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.
W tym roku, po raz pierwszy partnerem wydarzenia jest OKAM wraz z inwestycją BOHEMA.

 

Festiwal OTWARTA ZĄBKOWSKA to formuła działań artystycznych, która wyniknęła z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności, przypomnienia, że rewitalizacja Pragi zaczęła się od ich pojawienia się na Pradze blisko dwadzieścia lat temu. Zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska co roku staje się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim SPOTKAŃ.

Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza w weekendy, w które OKAM wraz z BOHEMA będzie serwował pyszne lemoniady dla ochłody: 7-8.07, 21-22.07, 4-5.08, 25-26.08, 1-2.09.

Więcej info. o festiwalu: www.otwartazabkowska.pl

Strefa Emocji LOTOS na Pradze – Północ – 14/06 – 15/07/2018

Na sympatyków Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, w tym również dla całych rodzin została przygotowana „Strefa Emocji LOTOS na Pradze-Północ” – OKAM wraz z BOHEMA - Strefa Praga są partnerami tego przedsięwzięcia.

Cała strefa funkcjonuje codziennie, od 14 czerwca do 15 lipca, na stadionie DOSiRu przy ul. Kawęczyńskiej 44. Wstęp wolny.

Dla wszystkich przygotowano moc atrakcji, w tym animacje artystyczne, zabawy ruchowe, pokazy gigantycznych baniek mydlanych. Sympatyków gier z pewnością zainteresuje przygotowany punkt E-Sportu. Dodatkowo zaplanowano również pokazy filmów pod chmurką o tematyce związanej ze sportem, jak również koncert finałowy.

Obok przestrzeni kulturalnej organizatorzy (Dom Kultury Praga oraz DOSiR) zapraszają również do strefy sportowej. W programie m.in.: mini turnieje piłki nożnej w różnych kategoriach wiekowych, popisy najlepszych zawodników freestyle football, pomiary prędkości strzału na bramkę.

Czymże byłaby impreza bez strefy chill out? Na terenie stadionu można skorzystać z oferty cateringowej, nabrać siły do dalszej zabawy i dopingu.

Rozpoczęcie Strefy Emocji LOTOS poprzedziła konferencja prasowa w dn. 12 czerwca, w której również wzięliśmy udział.

22.06 Biuro Sprzedaży będzie nieczynne

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż dnia 22.06, biuro sprzedaży inwestycji Bohema będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy. 

14 czerwca symboliczna pierwsza łopata została wbita!

Prace na budowie Bohemy Strefa Praga trwają, a w międzyczasie znaleźliśmy chwilę na świętowanie tej doniosłej chwili.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za obecność, wspólne świętowanie a przede wszystkim za zaufanie jakim obdarzają codziennie firmę OKAM.

30.05 Biuro sprzedaży będzie nieczynne

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż dnia 30.05, biuro sprzedaży inwestycji Bohema będzie nieczynne.
W dniach 1-2.06 godziny pracy biura sprzedaży pozostają bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

25-26.05.2018 - SIEDZIBA ORAZ BIURO SPRZEDAŻY BĘDĄ NIECZYNNE

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniu 25.05.2018 r. siedziba firmy OKAM będzie nieczynna.

Natomiast w dniach 25-26.05.2018 r. nieczynne będzie biuro sprzedaży.

Za utrudnienia przepraszamy.

Stan Rzeczywisty w Bohemie Strefa Praga - warszawska Noc Muzeów

Okam jest jednym z organizatorów warszawskiej Nocy Muzeów: 19 maja 2018 (sobota) o godz. 21.00 w Bohemie Strefa Praga (ul. Szwedzka 20) odbędzie się nocne spotkanie z artystami z grupy Stan Rzeczywisty.

Bohema na okres od 19 maja do 4 czerwca stanie się galerią. - Zaprosiliśmy do współpracy grupę profesjonalnych artystów zrzeszonych w ramach grupy Stan Rzeczywisty: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografów, których pracownie mieszczą się na warszawskiej Pradze Północ. Połączyła nas właśnie Praga i miłość do sztuki. – mówi Arie Koren, CEO Okam. – Obiecałem, że Bohema to będzie miejsce otwarte i pełne życie. Takie właśnie się staje: kreujemy nowy wymiar Pragi. – dodaje.

Zapraszamy do odwiedzenia interdyscyplinarnej wystawy niezwykłych warszawskich twórców:

 • Julity Delbar, fotografki, właścicielki KLITKA Atelier.
 • Edyty Dzierż, malarki i performerki kreatywnej z PRACOWNI 23.
 • Doroty i Leszka Gęsiorskich, artystów grafików i malarzy, właścicieli pracowni OMNIMODO.
 • Magdaleny Hajnosz, malarki z pracowni oTWArta F5.
 • Zofii i Jana Kubickich z pracowni KUBICCY SCULPTURE STUDIO, twórców Otwartej Pracowni Twórczej, rzeźbiarzy od wielu lat mocno osadzonych w praskim klimacie.
 • Joanny Świerczyńskiej, graficzki i malarki.

Grupa „Stan Rzeczywisty. Nocne spotkania z twórcami” istnieje i działa na Pradze od 2013 roku. To grupa artystów profesjonalnych: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografów, których pracownie mieszczą się na warszawskiej Pradze Północ. Wielu z nich również tu mieszka.

Oprócz wspólnych działań, każdy z nich działa również jako samodzielny twórca realizując indywidualne wystawy, warsztaty tematyczne (np.: linoryt, malowanie różnymi technikami malarskimi, mozaika, ceramika, techniki graficzne, itp.). Wiele się zmienia w ich życiu artystycznym i osobistym ale nadal istnieją jako grupa i nadal kreują nowe pomysły na artystyczne inicjatywy mające na celu przybliżenie sztuki współczesnej wszystkim mieszkańcom Warszawy i przyjezdnym gościom. Dynamicznie uczestniczą w życiu artystycznym Warszawy, Polski (m.in. ogólnopolska Noc Muzeów, Święto Pragi, czy Święto ulicy Ząbkowskiej i Konesera), a także zagranicy. Wszystkich miłośników, kolekcjonerów sztuki, a także ciekawych "kuchni twórczej", pragnących podejrzeć co dzieje się za drzwiami pracowni artystów i jakie są efekty jego pracy zapraszamy na spotkanie i dyskusje z twórcami.Gwarantujemy profesjonalizm oraz ekspresyjnie spędzony czas!

W tym roku wspólna wystawa Stanu Rzeczywistego zostanie wystawiona podczas Nocy Muzeów na terenie BOHEMA – Strefa Praga, przy ulicy Szwedzkiej 20. Jest to miejsce z długą historią i dużym potencjałem które właśnie odżywa i niedługo będzie tętniącym życiem miejscem do mieszkania i rozrywki. Na wystawie zostaną zaprezentowane najnowsze prace powstałe w praskich pracowniach i nieznane jeszcze szerokiej publiczności. – mówi Magdalena Hajnosz, malarka z pracowni oTWArta F5.

Wernisaż i spotkanie z artystami rozpocznie się 19 maja o godz. 21:00 przy ul. Szwedzkiej 20 na Pradze. To świetna okazja do bliższego obcowania ze sztuką, ale i unikalna możliwość spotkania i porozmawiania z twórcami o ich inspiracjach, pasjach i dziełach.

Wstęp wolny. Strona wydarzenia na FB: https://bit.ly/2IzZWoS.  

 

Okam: Unibep S.A. Generalnym Wykonawcą BOHEMY - Strefa Praga

Pierwszy etap praskiej BOHEMY ma Generalnego Wykonawcę. Będzie nim firma Unibep S.A., która jeszcze w kwietniu rozpocznie prace budowlane. Wartość kontraktu opiewa na 65 mln złotych netto.

Spółki zawarły w dniu 25 kwietnia 2018 umowę o roboty budowlane na wykonawstwo pierwszego etapu mieszkaniowego praskiej BOHEMY. W tym etapie powstaną 3 budynki: dwa kameralne 6-piętrowe oraz jeden 4-piętrowy.  W sumie 303 mieszkania od 27 do 135 m2, 8 lokali usługowych oraz 312 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a wielkość powierzchni użytkowej wyniesie 15.800 m2.

- Mamy doskonałą lokalizację, ciekawy projekt. Nie mogło zabraknąć profesjonalnego wykonawcy – powiedział Arie Koren, CEO OKAM. – Dzisiaj, kiedy sprzedane jest już ponad 60 proc. mieszkań w pierwszym etapie, czujemy się zobligowani przez naszych klientów do wyboru wykonawcy, który zagwarantuje najwyższy poziom usług. I taką firmą jest Unibep.

- To kolejny projekt realizowany z OKAMem. Cieszymy się, że możemy współtworzyć tak ciekawą i oryginalną koncepcję urbanistyczną jaką jest BOHEMA - Strefa Praga – powiedział Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep – Z pracami budowlanymi ruszamy jeszcze w kwietniu 2018, a planujemy je zakończyć w I kwartale 2020 roku.

Prace budowlane na terenie inwestycji zgodnie z harmonogramem zaczną się w ostatnich dniach kwietnia 2018.

Ceny mieszkań, które jeszcze pozostały w sprzedaży zaczynają się od 8.300 do 10.000 zł / m2.

Biuro sprzedaży przy ulicy Szwedzkiej 20 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 i w soboty od 10:00 do 15:00.

 

Artystyczny Festiwal Wielkanocny w Bohemie Strefa Praga – 17-18/03/2018

Artystyczny Festiwal Wielkanocny w Bohemie Strefa Praga odbył się 17 i 18 marca br. w godzinach od 10.00 – 17.00.

Artystyczny Festiwal Wielkanocny w Bohemie Strefa Praga odbył się 17 i 18 marca br. w godzinach od 10.00 – 17.00.To doskonałe miejsce, w którym można było poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy i wziąć udział w malowaniu GIGA JAJ, obejrzeć wystawy strusich oraz awangardowych jajek, nauczyć się tworzyć palmy, uczestniczyć w warsztatach wyplatania koszyczków, a także pieczenia sękacza.

Można było również zrobić świąteczne zakupy (mimo zamkniętych sklepów) i spróbować świątecznych wyrobów od lokalnych dostawców. Można było również zakupić m.in., kolorowe ręcznie ozdabiane pisanki, bazie, różnobarwne wianki, a także całą masę przysmaków, w tym regionalne sery, wędliny i słodkie baby czy mazurki.

W ramach Festiwalu przewidziano dla prażan i warszawiaków liczne konkursy i warsztaty:

 • Konkurs wiedzy o Pradze: do wygrania 40 voucherów o wartości 50 zł każdy na zakupy podczas Artystycznego Festiwalu Wielkanocnego (więcej szczegółów na www.bohemapraga.pl/festiwal).
 • Konkurs Awangardowe Jajo, do którego zaproszeni byli wszyscy młodzi i starsi prażanie i warszawiacy. Konkurs został realizowany przez Dom Kultury Praga, który był partnerem Festiwalu. Wystawa zebranych wszystkich jaj w ramach konkursu została udostępniona odwiedzającym w dniu 17 i 18 marca. Wręczenie nagród odbyło się 18 marca o godz. 12:00 podczas Festiwalu.
 • Konkurs na najpiękniejsze GIGA JAJA (10 sztuk), do którego zaproszone zostały  okoliczne szkoły. Każda ze szkół na oczach odwiedzających malowała GIGA JAJO o wysokości około 1,5 metra. Rozdanie nagród nastąpi 22 marca o godz. 16:00 w biurze sprzedaży BOHEMA przy ul. Szwedzkiej 20.

Festiwal w Bohemie Strefa Praga to był również okazja, by poza jarmarkiem świątecznym podziwiać zabytkowe elewacje budynków fabryki Polleny Uroda.

Partnerem Festiwalu był Dom Kultury Praga.

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Praga Północ.

Patronem medialnym był portal NowaWarszawa.pl.

BOHEMA Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ

Bohema uzyskała z dniem 31 stycznia 2018 prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu części mieszkaniowej.

Bohema uzyskała z dniem 31 stycznia 2018 prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu części mieszkaniowej.

W pierwszym etapie powstaną 3 budynki: dwa kameralne 6-piętrowe oraz jeden 4-piętrowy.  W sumie powstaną w nim 303 mieszkania od 27 do 135 m2. Będą to nowe budynki, które wyglądem będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny-Uroda. Prace budowlane ruszą w I kwartale 2018, a zakończą się w czwartym kwartale 2019 roku.

Bohema jako całość przewiduje połączenie różnych funkcji: mieszkaniowej, usługowej, handlowej, biurowej, kulturalnej i społecznej. Koncepcja stworzenia nowej powierzchni do życia w otoczeniu odrestaurowanych budynków cieszy się uznaniem klientów.

– Przyznam się, że rzeczywiste zainteresowanie Klientów tą inwestycją mnie zaskoczyło.
Już dziś sprzedaliśmy ponad 40 proc. mieszkań dostępnych w pierwszym etapie – podkreśla Arie Koren, CEO OKAM Capital – Oznacza to, że każdego dnia od rozpoczęcia sprzedaży
w ręce klientów trafia ponad jedno mieszkanie. To jasny sygnał: warszawiacy chcą mieszkać
w miejscach, które wymykają się tradycyjnym klasyfikacjom. Pragną mieszkań z charakterem w otoczeniu, które pozwala prowadzić aktywne życie – dodaje Koren.

Lokalizacja Bohemy czyni z niej jedną z najatrakcyjniejszych inwestycji w Warszawie: położona jest bezpośrednio przy stacji metra Szwedzka, której otwarcie planowane jest na 2019, w tym samym czasie, w którym oddawany będzie I etap Bohemy. W sąsiedztwie znajdują się drogi, trasy wylotowe, tramwaje i autobusy. W pobliżu jest również Dworzec Wileński. 

Nie brakuje także terenów do aktywnego wypoczynku i spokojnych miejskich spacerów.
W bezpośrednim otoczeniu Bohemy, na ulicy Strzeleckiej, powstanie jeden z pierwszych warszawskich woonerf’ów. Pod tym holenderskim określeniem kryje się ulica, na której miejsce znajdują i kierowcy ze swoimi pojazdami i piesi. Specjalny projekt zakłada, że tor jazdy prowadzi przez teren, na którym rozmieszczone są drzewa, ławki, a nawet niewielkie place zabaw na środku jezdni, które wymuszają naturalne spowolnienie ruchu samochodowego. Jezdnia znajduje się na tym samym poziomie co chodnik i pas rowerowy.

Takie pionierskie rozwiązanie w stolicy powstanie za 3,5 mln zł na ulicach Środkowej i Strzeleckiej na Pradze.

W odległości dziesięciominutowego spaceru powstaje Centrum Sportu i Rekreacji „Namysłowska”. Dzięki przebudowie już istniejącego kompleksu basenowego powstanie na ponad 6 ha nowa, ogólnodostępna strefa sportów miejskich, a przede wszystkim pełnowymiarowe kryte lodowisko, które latem wykorzystywane będzie mogło być przez rolkarzy.

Ceny mieszkań zaczynają się od 7.900 do 9.500 zł / 1 m2.

Biuro sprzedaży przy ulicy Szwedzkiej 20 zaprasza od poniedziałku do piątku od 10 do 18 i w soboty od 10 do 15.

Złota Bohema na targach mieszkaniowych!

W dniach 17 i 18 lutego br. w centrum EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) odbędą się Targi Mieszkań i Domów, których partnerem jest Okam wraz z projektem Bohema. Okam zaprezentuje swoje inwestycje na stoisku D2.

W dniach 17 i 18 lutego br. w centrum EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) odbędą się Targi Mieszkań i Domów, których partnerem jest Okam wraz z projektem Bohema. Okam zaprezentuje swoje inwestycje na stoisku D2.

Bohema, najnowszy projekt mieszkaniowy Okam, jest Złotym Sponsorem Tragów. Bohema to jedna z najciekawszych propozycji mieszkaniowych w Warszawie. To nowoczesne budynki, które powstaną w rewitalizowanej części Pragi. Stanowią część unikatowego konceptu, który łączy funkcje mieszkaniowe, usługowe, biurowe i kulturalno-społeczne.
Nowe budynki architekturą zewnętrzną będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny dzięki dużym płaszczyznom z cegły. Na elewacjach pojawią się także stalowe elementy balustrad, które formą korespondują z elementami technicznymi zabudowy przemysłowej. Wewnątrz w częściach wspólnych planowane jest wykorzystanie cegły rozbiórkowej z istniejących elementów zagospodarowania oraz wykorzystanie betonu architektonicznego w rejonie klatek schodowych oraz niektórych ścian w korytarzach. Poprzemysłowy charakter tego miejsca będą również podkreślały balkony oraz loggie poprzez surowość materiałów wykończeniowych. Nowoczesny i wysoki komfort mieszkania w unikalnym klimacie – to najkrótsze podsumowanie Bohemy.
Okam zaprezentuje także pozostałe swoje warszawskie inwestycje: Żoli Żoli, Vistę i Mokkę.

Żoli Żoli to ciekawy żoliborski adres: nieopodal Placu Grunwaldzkiego, przy ul. Rydygiera powstają mieszkania o zróżnicowanym metrażu: od 27 do 113 m2. Są atrakcyjnie zaprojektowane: mają od 1 do 5 pokoi. Projekt wyróżnia wysokość mieszkań. W całym budynku A są ponad standardowo wysokie i mają 3 metry. Stwarza to nowe możliwości aranżacyjne i nawet niewielkie mieszkania wydają się bardziej przestronne. Mieszkania na parterze dysponują zielonymi ogródkami. Wszystkie pozostałe lokale posiadają balkony lub loggie, a penthouse’y loggie i tarasy na dachu. Mieszkania są jasne i doświetlone: duże i wysokie (nawet do 270 cm) panoramiczne okna gwarantują odpowiednią ilość światła dziennego. Aktualnie w sprzedaży pozostały mieszkania o metrażach od 41 do 107 m2.

Apartamenty Vista Mokotów wyróżnia znakomita lokalizacja. Zaciszna część ul. Woronicza (w okolicy ul. Etiudy Rewolucyjnej) położona jest w sąsiedztwie rozległych terenów zielonych i rekreacyjnych oraz w pobliżu rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Mieszkańcy znajdą odpoczynek i relaks na niedalekich Polach Mokotowskich lub bardziej kameralny na zielonym patio dostępnym tylko dla mieszkańców. Pobliskie szkoły, sklepy, kino czy centrum biurowe pozwalają cieszyć się z miejskiego życia i ograniczyć czas dojazdów. Vista posiada prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie w tej inwestycji dostępne są mieszkania o metrażach od 55 do 162 m2.

W Mokka Mokotów przy ulicy Konstruktorskiej większość mieszkań stanowią lokale mniejsze i średnie – dwupokojowe o powierzchni nie większej niż 50 m2 oraz mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 60 m2. Wszystkie mieszkania charakteryzują się dużą „elastycznością” i łatwością przeprojektowania, np. wydzielenia osobnego aneksu kuchennego z oknem czy dodatkowego pokoju. Mieszkania mogą być modyfikowane i dostosowywane do zmieniających się potrzeb mieszkańców. Mokka dba o mieszkańców: do ich dyspozycji oddano fitness klub i bezpłatną wypożyczalnię rowerów. Budynek posiada prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

Zapraszamy na stoisko D2, na którym będzie można poznać wszystkie realizowane przez Okam warszawskie projekty. Prezentują różne typy i możliwości miejskiego życia, ale łączy je jedno: wysoka jakość i ciekawe lokalizacje.

WŁĄCZ SIĘ! MIESZKAJ NOWOCZEŚNIE I KLIMATYCZNIE. BOHEMA - STREFA PRAGA STARTUJE. 8-9 grudnia – OTWARCIE BIURA SPRZEDAŻY

Mieszkania w Bohemie to koncept, który łączy komfort mieszkania w nowym budynku
z klimatem starego, zrewitalizowanego otoczenia. Już 8 grudnia podwoje otwiera biuro sprzedaży na terenie Bohemy, w jednym z historycznych budynków przy ul. Szwedzkiej 20 na warszawskiej Pradze.  

 

Mieszkaj: tu!

Projekt Bohema jest wyjątkowym pomysłem nowej przestrzeni do życia w Warszawie. Jej integralnym komponentem jest część mieszkaniowa.

 

Apartamentowce mają gwarantować komfort mieszkania w nowoczesnym budynku ze wszystkimi udogodnieniami, czyli parkingami podziemnymi, windami, dużymi przeszkleniami, a także ogródkami na parterze, balkonami, loggiami i tarasami na dachu.  Z drugiej strony będą się wpisywać w otoczenie i nawiązywać do rewitalizowanej fabryki. Tradycja w nowoczesnym i bardzo klimatycznym wydaniu – mówi Elżbieta Konarska, Koordynator Projektu Bohema.  

 

W pierwszym etapie, którego sprzedaż trwa obecnie, powstaną trzy budynki. W dwóch kameralnych 6-piętrowych budynkach i jednym 4-piętrowym powstanie łącznie 303 mieszkania. Ich metraż waha się od 27 do 135 m2. Deweloper zaznacza, że istnieje możliwość połączenia mieszkań dla Klientów zainteresowanych większym metrażem.

Nowe budynki architekturą zewnętrzną będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny dzięki dużym płaszczyznom z cegły. Na elewacjach pojawią się także stalowe elementy balustrad, które formą korespondują z elementami technicznymi zabudowy przemysłowej. Wewnątrz w częściach wspólnych planowane jest wykorzystanie cegły rozbiórkowej z istniejących elementów zagospodarowania oraz wykorzystanie betonu architektonicznego w rejonie klatek schodowych oraz niektórych ścian w korytarzach. Poprzemysłowy charakter tego miejsca będą również podkreślały balkony oraz loggie poprzez surowość materiałów wykończeniowych. Uwagę należy również zwrócić na ciekawą architekturę krajobrazu wewnętrznego dziedzińca, w którym przeplatać się będą betonowe elementy małej architektury z projektowaną zielenią zarówno niską jak i wysoką. Wszystkie ogródki dla lokali na parterze będą zlokalizowane powyżej głównego traktu pieszego, tak by zapewnić większą prywatność ich użytkownikom. Dodatkowo dla mieszkańców dostępny będzie zielony skwerek, gdzie można będzie się wybrać na krótki spacer.

Projekt został stworzony przez pracownię architektoniczną: Grupa 5 Architekci Sp. z o.o.  z wyłączeniem budynków komercyjnych wokół komina tj.: Warzelnia, Glicerynownia i Kotłownia za którą odpowiada pracowania SUD Architekci.

Budowa pierwszego etapu rusza na początku 2018 roku a zakończy się na przełomie trzeciego, czwartego kwartału 2019 roku.

 

Lokalizacja

Bohema łączy wiele różnych funkcji: mieszkaniową, usługową, handlową, biurową, apart-hotelu, kulturalną i społeczną. Część mieszkaniowa w etapie I będzie w naturalny sposób odsunięta od centrum biurowo usługowego, co gwarantuje spokój mieszkańcom. Jednocześnie gwarantując możliwość prowadzenia miejskiego życia i korzystania z możliwości Bohemy: sklepów, kawiarni, galerii, biur czy punktów usługowych.

 

Lokalizacja Bohemy daje gwarancje świetnej komunikacji z resztą miasta. Osiedle jest położone bezpośrednio przy stacji metra Szwedzka, której otwarcie planowane jest na 2019, w tym samym czasie, w którym oddawany będzie I etap Bohemy. W sąsiedztwie znajdują się drogi, trasy wylotowe, tramwaje i autobusy. W pobliżu jest również Dworzec Wileński.

Bohema to miejsce, które zagwarantuje swoim mieszkańcom wszystkie niezbędne udogodnienia oraz moc atrakcji w zakresie kultury i rozrywki.

Biuro Sprzedaży

Od 8 grudnia na terenie Bohemy przy ulicy Szwedzkiej 20 w Warszawie będzie działać biuro sprzedaży firmy Okam, które będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 i w soboty od 10:00 do 15:00.

Ceny znajdują się w przedziale od 8.000 do 10.000 PLN.

Targi EXPO 04-06/10/2017, Monachium
Targi EXPO 04-06/10/2017, Monachium

Tak prezentuje się miasto Warszawa na targach EXPO Real w Monachium - największych targach inwestycyjnych w Europie. OKAM wraz z BOHEMĄ jest jednym z partnerów miasta podczas tego wydarzenia.

Tak prezentuje się miasto Warszawa na targach EXPO Real w Monachium - największych targach inwestycyjnych w Europie. OKAM wraz z BOHEMĄ jest jednym z partnerów miasta podczas tego wydarzenia.

Rozpoczęcie realizacji BOHEMY

WŁĄCZ SIĘ! BOHEMA - STREFA PRAGA STARTUJE. SPRAWDŹ, JAK BIJE NOWE SERCE PRAGI!

Unikatowy na skalę światową projekt Bohema (ul. Szwedzka 20, Warszawa) otworzył swoje podwoje. Wielkie otwarcie odbyło się 27 września. Zrewitalizowane zabudowania XIX wiecznej fabryki zostaną uzupełnione nowymi budynkami, a całość stworzy unikatową strefę, w której powstaną mieszkania, biura, powierzchnie handlowo-usługowe i przestrzeń na aktywności kulturalne i społeczne.

Żyj, mieszkaj i pracuj: tu!

Projekt jest wyjątkowym pomysłem nowej przestrzeni do życia w Warszawie. Przewiduje połączenie różnych funkcji: mieszkaniowej, usługowej, handlowej, biurowej, kulturalnej i społecznej. Z jednej strony Bohema ma nawiązywać do otoczenia, w którym powstaje i ma być dla niego otwarta. Z drugiej ma uzupełniać o to, czego brakuje w okolicy, czyli np. o nowoczesną powierzchnię biurową czy mieszkaniową.

Bohema to miejsce otwarte na miasto, zarówno w przenośni jak i dosłownie. Jest otwarte na miejski rytm życia przez całą dobę. Otwarte na miasto również przez swoją lokalizacje: świetnie skomunikowanie, położone bezpośrednio przy stacji metra Szwedzka, której otwarcie planowane jest na 2019, w tym samym czasie, w którym oddawany będzie I etap Bohemy. W sąsiedztwie znajdują się drogi, trasy wylotowe, tramwaje i autobusy. W pobliżu jest również Dworzec Wileński.

– Bohema to będzie szczególne miejsce – podkreśla Arie Koren, CEO OKAM Capital – Bohema to inwestycja, która wymyka się tradycyjnym klasyfikacjom: bo to nie tylko mieszkania, nie tylko powierzchnia handlowa i biurowa. To przestrzeń miejska, która oprócz pełnienia tych funkcji nawiązuje do tradycji miejskich placów, gdzie toczyło się życie społeczne. Jestem dumny, że OKAM jest inwestorem i pomysłodawcą tego projektu – dodaje Koren.
W pierwszym etapie powstaną budynki, w których znajdą się 303 mieszkania. Dwa kameralne 6-piętrowe budynki oraz jeden 4-piętrowy dadzą komfort mieszkania. Mieszkania będą liczyły od 27 do 135 m2. Nowe budynki architekturą zewnętrzną będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny dzięki dużym płaszczyznom z cegły. Na elewacjach pojawią się także stalowe elementy balustrad, które formą korespondują z elementami technicznymi zabudowy przemysłowej. W częściach wspólnych zostanie wykorzystana cegła rozbiórkowa z istniejących elementów zagospodarowania. Budowa rusza na przełomie roku 2017 i 2018 a zakończy się na przełomie trzeciego, czwartego kwartału 2019 roku.

– Wiele osób szuka miejsca do mieszkania, które będzie miało klimat. To pewne w Bohemie – mówi Marcin Michalec, Dyrektor Sprzedaży w OKAM – Mieszkania, dając komfort dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym, osadzone są głęboko w tradycji tego miejsca. Postindustrialna atmosfera zostanie utrzymana przez wykorzystanie cegły na elewacjach. Mieszkając w Bohemie można w pełni korzystać z miejskich udogodnień. A jeśli masz ochotę na wypad do centrum, to tylko kilka minut metrem… - podkreśla Michalec.  
Na gości i najemców czekać będzie ponad 14500 m2 powierzchni komercyjnej. Niepowtarzalny klimat w postindustrialnym otoczeniu oraz nowoczesne udogodnienia i wysoka jakość wykończenia to ważne atuty tego miejsca.
Centralnym punktem Bohemy jest plac z kominem. Plac jest przeznaczony na wydarzenia społeczne, kulturalne i artystyczne, a na jego ogólnodostępnej przestrzeni będą odbywać się koncerty, spektakle, kino, eventy itd.

- Teren wokół komina został pomyślany jako miejsce spotkań i relaksu. Komin ma szansę stać się praską „rotundą” – starsi warszawiacy pamiętają, że rotunda to było miejsce, w którym umawiali się wszyscy: na randki, spotkania z przyjaciółmi czy wspólne wyjście na zakupy – mówi Arie Koren, CEO OKAM Group.
Bohema to miejsce, które zagwarantuje swoim mieszkańcom, najemcom i gościom wszystkie niezbędne udogodnienia oraz moc atrakcji w zakresie kultury i rozrywki.

Nowoczesny wymiar historii

W industrialnych obiektach po dawnej fabryce Pollena oraz nowo wybudowanych budynkach wzrasta koncept urbanistyczny łączący historię z nowoczesnością. Projekt praskiej Bohemy został już nagrodzony w 2016 roku w prestiżowym konkursie Wienerberger Brick Award.
W uzasadnieniu wyróżnienia dla Bohemy podkreślono umiejętną kontynuację skali i charakteru zabudowy historycznej Pragi oraz wykreowanie atrakcyjnej przestrzeni publicznej w otoczeniu nowej zabudowy mieszkalnej i reliktów zabudowy przemysłowej.

Projekt został przygotowany przez pracownię Grupa 5 Architekci, a część komercyjna znajdująca się wokół komina, obejmująca budynki Warzelni, Kotłowni i Glicerynowni przez pracownię SUD Architects.

Historia nabiera nowego życia w Bohemie. Rewitalizowane budynki zachowają swoje historyczne nazwy.

W Warzelni, Glicerynowni i Kotłowni, położonych najbliżej części mieszkaniowej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie komina miejsce znajdą usługi, restauracje, kawiarnie, browar, galerie, etc. Swoje miejsce znajdą tu również lokalni przedsiębiorcy, producenci i rzemieślnicy. Remont tych budynków zostanie zrealizowany z końcem 2019 roku.

Sprzedażą części mieszkaniowej zajmuje się dział sprzedaży firmy OKAM. Sprzedażą i wynajmem części komercyjnej zajmuje się firma OKAM, a wyłącznym agentem w zakresie wynajmu powierzchni komercyjnej jest firma CBRE. o miejsce, które zagwarantuje swoim mieszkańcom, najemcom i gościom wszystkie Bohema – miejski wymiar:

 • 4,3 h powierzchni przywróconej miastu
 • 303 mieszkania w I etapie
 • ponad 14500 metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej na wynajem
 • 9 zabytkowych budynków i komin
 • 3 nowe budynki – etap I
 • wejście bezpośrednio przy nowej stacji metra Szwedzka
 • 11 minut tramwajem z Placu Bankowego

Targi EXPO 30/09-01/10, na Prądzyńskiego, Warszawa
Targi EXPO 30/09-01/10, na Prądzyńskiego, Warszawa

W ten weekend podczas Targów Mieszkań i Domów w Expo XXI w Warszawie po raz pierwszy prezentujemy makietę BOHEMY!

W ten weekend podczas Targów Mieszkań i Domów w Expo XXI w Warszawie po raz pierwszy prezentujemy makietę BOHEMY! Poza Pragą - oferta mieszkań na Mokotowie i Żoliborzu. Czekamy na Państwa dzisiaj i jutro w godzinach od 10 do 17.

Targi Praskie w BOHEMIE, ul. Szwedzka 20

TARGI PRASKIE W BOHEMIE – 23-24 WRZEŚNIA - Praska Bohema firmy Okam uchyla podwoje

Od dawna zapowiadana inwestycja otworzyła podwoje dla gości: na terenie Bohemy przy ul. Szwedzkiej 10 na Pradze w Warszawie, 23-24 września odbyły się praskie targi nieruchomości. Tym samym pierwszy raz od wielu lat teren starej fabryki został otwarty dla publiczności, czyli gości tragów.

Bohema to projekt, który wpisuje się w program rewitalizacji warszawskiej Pragi. Stara fabryka Polleny zostanie zmieniona w „miasto w mieście”. Wszystkie miejskie funkcje znajdą się w praskiej strefie Bohema: mieszkania, biura w tym przestrzenie co-workingowe, sklepy, kawiarenki, punkty usługowe oraz rozrywkowe.

Umiejętnie łączymy stare z nowym. W kilku aspektach: stara fabryka nabiera życia dzięki nowym funkcjom. Dziś mocno zniszczone budynki będą współgrały z nową częścią, w której powstaną mieszkania. Nowy projekt będzie otwarty na „starą” Pragę. Ma ją uzupełniać o brakujące funkcje, np. nowoczesne usługi czy nowoczesną i elastyczną powierzchnię biurową. Wokół komina, który jest w centralnym punkcie Bohemy powstanie plac, który jest dedykowany jako miejsce spotkań. To ma być nowa praska „rotunda” – starsi warszawiacy pamiętają, że rotunda to było miejsce, w którym umawiali się wszyscy: na randki, spotkania z przyjaciółmi czy wspólne wyjście na zakupy. Podczas tych targów została przedstawiona oferta ok. 300 mieszkań, które planowane są w pierwszym etapie Bohemy – mówi Arie Koren, CEO Okam.
Wydarzenie 23-24 września poświęcone było tematyce nieruchomości i rewitalizacji Praskiej części Warszawy. Głównym celem organizowanego na terenie Bohemy eventu było zaprezentowanie najciekawszych i najpiękniejszych miejsc do zamieszkania i dla biznesu – nieustannie zmieniającej się i rewitalizowanej prawobrzeżnej części Warszawy.

Oprócz oferty mieszkaniowej i komercyjnej dla zwiedzających został przygotowany szereg atrakcji umilających spędzenie czasu podczas przeglądania oferty firm zmieniających oblicze Pragi. Podczas tragów (23 i 24 września, godz. 10.00-16.00) odbył się panel dyskusyjny o rewitalizacji Pragi i jej kierunkach z udziałem inwestorów, przedstawicieli miasta oraz aktywistów miejskich.

Niepowtarzalna sceneria, praski klimat, doskonała komunikacja, duży parking, nowoczesna hala, plenerowy charakter, atrakcje dla dzieci – tak wyglądało pierwsze publiczne wydarzenie w Bohemie od lat.
W targach wzięło udział ok. 35 wystawców prezentujących projekty mieszkaniowe, biurowe i handlowe.

UDZIAŁ W TARGACH WZIĘLI:

 1. Okam
 2. Leroy Merlin
 3. Grupa SKB
 4. Victoria Dom
 5. Robyg
 6. Mat-Bud
 7. Agena Development
 8. Credits
 9. Wawel Service
 10. Unidevelopment
 11. Vesta Group
 12. Atrio
 13. Barc
 14. ANG
 15. Urządzamy Pod Klucz
 16. MDM
 17. Miglack
 18. Timbud II
 19. Osiedle Domów Zielony Kaprys
 20. Ogrody Wesoła
 21. WGE Development
 22. Ronic
 23. CITY VILLA